08
Lip

Harads Tree Hotel: Luksusowy domek na drzewie w Szwecji

autor: [MAG] | kategorie: Eko, Miejsca, Wydarzenia | tagi: , , , , ,

Już w tym roku w miejscowości Harads, w Szwecji powstanie dość dziwny i trochę odważny projekt hotelu na drzewie. Szwedzcy architekci Tham i Videgard Hansson, Sendell Sandberg , Cyren Brothers oraz Inredningsgruppen swoimi innowacyjnymi koncepcjami chcą przypomnieć i urzeczywistnić marzenia każdego, kto w dzieciństwie pragnął, bądź posiadał prosty w swoim wyrazie domek na drzewie.

Niewątpliwie, jak sugerują modele, architekci wprowadzili w projekty dużo zabawy. Wynik jest zaskakujący, powstały trzy koncepcje: UFO – domek na drzewie, inspirowany gniazdami ptaków. Drugi domek zainspirowały podniebne chmury. Zastosowanie lekkich tkanin nadaje koncepcji podniebnej lekkości. Wreszcie trzeci, który zbudowany ma być w formie sześcianu, jego zewnętrzne ściany pokryte zostaną lustrami oraz odpowiednie elementy zostaną wykonane z aluminium. Dzięki tym materiałom, całość domku będzie odzwierciedlać wszystkie okoliczne naturalne elementy, tak aby wtopić się w otaczający go leśny świat.

Te małe, ale niezwykłe konstrukcje przeznaczone będą dla dwóch osób. W każdym domku mają powstać: pokój dzienny, kuchnia, salon oraz taras. Dostęp do kabin na drzewach zapewniony będzie przez most linowy albo sznurową drabinę. Jeżeli chodzi o rozwiązania dotyczące takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia, na razie pozostaje to tajemnicą. Pomimo tych niedoskonałości, te fantastyczne geometryczne kształty domków, z pewnością przywrócą na myśl wszystkie nasze dziecięce wspomnienia, smak przygody oraz łatwości zdobywania świata. Czas kiedy magia była możliwa. Architekci pomyśleli także o ochronie środowiska – na zewnętrznych lustrzanych powłokach umieszczone zostaną naklejki imitujące ptaki drapieżne. A wszystko dla bezpieczeństwa ptaków mieszkających w lesie.


żródło: http://www.thecoolhunter.net/